Strona główna / Kancelaria

Czynna

w poniedziałek od 15.00 do 17.00.

w środę i piątek

w godz. od 10.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00.

W soboty od 10.00 do 11.00.

We wtorek, czwartek i niedzielę kancelaria nieczynna.

BIURO PARAFIALNE W OKRESIE WAKACYJNYM CZYNNE:

PONIEDZIAŁEK: godz. 16.00 – 17.00

CZWARTEK: Nauka dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00

PIĄTEK: 16.00 – 17.00

SOBOTA: 10.00 – 11.00
Nauka dla narzeczonych o godz. 17.00

W przypadkach losowych (pogrzeb, wizyta u chorych) także poza godzinami kancelarii.

Kontakt:
email: trzebiatowparafia@gmail.com
telefon: 913872459

Pogrzeb chrześcijański.

Pogrzeb chrześcijański nie udziela zmarłemu ani sakramentu, ani sakramentaliów; zmarły znajduje się już poza porządkiem ekonomii sakramentalnej. Pogrzeb jest jednak obrzędem liturgicznym Kościoła.

Poradnictwo Rodzinne.

Poradnictwo Rodzinne. Uprzejmie informujemy, że z powodu urlopów Poradnia Rodzinna będzie nieczynna od 2 lipca do 15 sierpnia 2012 roku.

Punkt widokowy.

Punkt widokowy. Jedną z atrakcji turystycznych Trzebiatowa jest punkt widokowy znajdujący się na wieży kościoła. Przepraszamy, ale w tym roku 2012 nie będzie on udostępniony z przyczyn od nas niezależnych.

Sakrament Bierzmowania.

Rozpoczyna się kolejny rok przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jest to szczególny czas, który już się nie cofnie i nie można go zmarnować. Jeśli chcę do tego Sakramentu przystąpić, muszę się do niego przygotować jak najlepiej.

Sakrament Chrztu Świętego.

Sakrament Chrztu jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży.

Sakrament Eucharystii.

Sakrament Eucharystii dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie. Ci, którzy przez chrzest zostali wyniesieni do godności królewskiego kapłaństwa, a przez bierzmowanie zostali głębiej upodobnieni do Chrystusa, za pośrednictwem Eucharystii uczestniczą razem z całą wspólnotą w ofierze Pana.

Sakrament Małżeństwa.

Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu.

Sakrament Namaszczenia Chorych.

Przez święte chorych namaszczenie i modlitwę kapłanów cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił; a nadto zachęca ich, aby łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparza dobra Ludowi Bożemu.

Zakrystia.

Zakrystia otwarta jest na 30 minut przed Mszą Świętą lub nabożeństwem. Telefon do zakrystii: 0913873358

Parafia Macierzyństwa NMP
ul. Lipowa 10