Strona główna / Kancelaria

SOBOTA 10:00-11:00
Nauki przedchrzcielne - CZWARTEK, 17:00
Nauki przedmałżeńskie - SOBOTA, 17:00

W przypadkach losowych (pogrzeb, wizyta u chorych) także poza godzinami kancelarii (najlepiej po Mszy Św.).

Kontakt:
email: trzebiatowparafia@gmail.com
telefon: 913872459

NR KONTA BANKOWEGO

BBS Darłowo Oddział Trzebiatów
86 8566 1026 0300 2916 2002 0001

Pogrzeb katolicki

Pogrzeb katolicki nie udziela zmarłemu ani sakramentu, ani sakramentaliów. Zmarły znajduje się już poza porządkiem ekonomii sakramentalnej. Pogrzeb jest jednak obrzędem liturgicznym Kościoła, który w znaczący sposób może gładzić grzechy zmarłych i kary za grzechy, które nie zostały zgładzone przez zmarłych za ich życia poprzez łaskę Odpustów. Liturgia pogrzebu jest zatem nie tylko obrzędem okazanej czci i szacunku wobec ciała zmarłego, które było świątynią Ducha Świętego, lecz także ogromną pomocą dla jego duszy.

Poradnictwo Rodzinne.

Poradnictwo Rodzinne. Spotkania parafialnego poradnictwa rodzinnego są konieczną częścią kursu małżeńskiego. W tym celu prosimy skontaktować się z jednym ze specjalistów poradnictwa rodzinnego:

pani Elżbieta 500-298-611
pani Małgorzata 506-331-460

Kurs Przedmałżeński wraz z Kursem Poradnictwa Rodzinnego można odbyć w jakiejkolwiek katolickiej parafii w Polsce lub zagranicą.

Punkt widokowy.

Punkt widokowy. Jedną z atrakcji turystycznych Trzebiatowa jest punkt widokowy znajdujący się na wieży kościoła. Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, punkt widokowy jest obecnie niedostępny dla zwiedzających.

Sakrament Bierzmowania.

Rozpoczyna się kolejny rok przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jest to szczególny czas, który już się nie cofnie i nie można go zmarnować. Jeśli chcę do tego Sakramentu przystąpić, muszę się do niego przygotować jak najlepiej.

Sakrament Chrztu Świętego.

Sakrament Chrztu jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży.

Sakrament Eucharystii.

Sakrament Eucharystii dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie. Ci, którzy przez chrzest zostali wyniesieni do godności królewskiego kapłaństwa, a przez bierzmowanie zostali głębiej upodobnieni do Chrystusa, za pośrednictwem Eucharystii uczestniczą razem z całą wspólnotą w ofierze Pana.

Sakrament Małżeństwa.

Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu.

Sakrament Namaszczenia Chorych.

Przez święte chorych namaszczenie i modlitwę kapłanów cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił; a nadto zachęca ich, aby łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparza dobra Ludowi Bożemu.

Stały konfesjonał

Możliwość Spowiedzi Św. w naszej parafii istnieje podczas każdej wieczornej Mszy Św.

Zakrystia.

Zakrystia otwarta jest na 30 minut przed Mszą Świętą lub nabożeństwem. Telefon do zakrystii: 0913873358

Parafia Macierzyństwa NMP
ul. Lipowa 10