Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Sanktuarium

Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Sanktuarium W Wielki Czwartek uroczystą liturgią Mszy Świętej, upamiętniającą Ostatnią Wieczerzę, Ks. Prałat Andrzej Dowal rozpoczął w Sanktuarium obchody Triduum Paschalnego. Homilię wygłosił Ks. wikariusz Przemysław Kryszczyński, wyjaśniając wiernym na przykładzie uniżenia Jezusa, na czym polega służba człowiekowi.

Podczas liturgii Ks. Prałat umył nogi 12 mężczyznom, nawiązując do gestu Chrystusa umywającego nogi 12 Apostołom. Na zakończenie celebracji Najświętszy Sakrament został uroczyście przeniesiony do tzw. "ciemnicy", upamiętniającej pojmanie Jezusa w Ogrójcu i pobyt w areszcie.