Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza (rejon nadmorski)

Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza (rejon nadmorski) We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, 15 września 2018 roku, do naszego Sanktuarium przybyło blisko 90 ministrantów, lektorów i kapłanów rejonu nadmorskiego naszej Archidiecezji. Przybyli tutaj na doroczny Dzień Skupienia, aby poprzez modlitwę przylgnąć do Chrystusa, któremu służą na co dzień jako ministranci.

Od godz. 9:30 rozpoczęły się zapisy przybyłych grup, a o godz. 10:00 pierwsza konferencja pt. "Ministrant - pierwszy świadek sacrum", którą poprowadził ks. Paweł Korupka. Po konferencji nastąpiło Wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi Św.

Przed godz. 12:00 można było skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku w salce parafialnej, aby, pełni sił, udać się do trzebiatowskiego Pałacu nad Młynówką na kolejne spotkanie, podczas którego ks. Paweł opowiadał o nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Po tej konferencji nastąpiło zwiedzanie miasta z trzebiatowskim przewodnikiem - panem Franciszkiem.

O godz. 13:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św, a po jej zakończeniu udaliśmy się na obiad do restauracji "Ratuszowa" na trzebiatowskim rynku.

Ten bogaty program Dnia Skupienia mógł zostać zrealizowany dzięki hojności i otwartości serca wielu osób, którym chcielibyśmy serdecznie podziękować:

panu Burmistrzowi Józefowi Domańskiemu oraz panu Mariuszowi Śliwie – za pomoc w zapewnieniu przewodnika oraz pakietów promocyjnych dla przybyłych gości;

Hurtowni Spożywczej w Trzebiatowie za słodki upominek dla uczestników;

panu Markowi Gołuchowskiemu oraz pracownikom restauracji „Ratuszowa” za dofinansowanie i przygotowanie obiadu,

Pani Renacie Korek i pracownikom Pałacu nad Młynówką za udostępnienie i przygotowanie sali konferencyjnej,

Parafialnemu Zespołowi „Caritas” za zakup produktów

Parafianom, którzy zaangażowali się w pieczenie ciast oraz obsługę poczęstunku w Sali parafialnej.

Bardzo dziękujemy także s. Rozalii i s. Zuzannie oraz naszym ministrantom za pomoc w przygotowaniu zaplecza wczorajszej uroczystości.