KOMUNIKATY KURII - 20.06.2021 r.

Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

DEKRET o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane

Zgodnie z decyzją Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski z dnia 11 czerwca br., niniejszym Dekretem, od XII Niedzieli zwykłej (20.06.), włącznie z Wigilią (19.06.) wycofuję wszystkie skutki Dekretu z dnia 23 października 2020 r., mocą którego określone zostały szczegółowe warunki dyspensy dla wiernych od obowiązku udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, z racji na sanitarne ograniczenia związane z COVID 19. Z powyższej racji wszyscy P.T. Duszpasterze naszej Archidiecezji są proszeni o powrót do zwyczajnych zasad duszpasterskiego funkcjonowania oraz parafialnego programu duszpasterskiego (w tym do nabożeństw, konfesjonału, obrzędów, etc.). Obejmuje to również umożliwienie wiernym korzystania z wody święconej w kropielnicach przy drzwiach świątyni (z regularną wymianą wody) oraz zakończenie praktyki wskazywania miejsc przyjmowania Komunii Świętej z wyznaczoną postawą. Każdy szafarz udziela Komunii Świętej zgodnie z ogólnymi zasadami liturgicznymi. Wszystkim Czcigodnym Księżom, Zespołom duszpasterskim i całemu Ludowi Bożemu z serca błogosławię.

+ Andrzej Dzięga Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński

Uprzejmie informujemy, że w tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Stepnicy, Szczecina, Stargardu, Choszczna i Bierzwnika. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej: www.szczecinska.pl oraz profilu: facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę