Strona główna /


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 28-ty maja
1. Dzisiaj w Sanktuarium przeżywamy uroczystość I-szej Komunii św. o godz. 9.00 dla dzieci ze Szkoły Podst. nr 1 i o godz. 12.00 ze Szkoły Podst. nr 2. Od jutra Biały Tydzień w następujących intencjach: pon. - za rodziców; wt. - za nauczycieli, katechetów i wychowawców; środa- za Misje; czw. - za kapłanów; pt. - za wszystkich, którzy pomogli przygotować się do I-szej spowiedzi i Komunii świętej; sob. - oddanie się w opiekę Matki Bożej.

2. W pon. przypada uroczystość Patronki Archidiecezji NMP Matki Kościoła; we wtorek - Rocznica poświęcenia Bazyliki Kat. w Szczecinie; w środę - święto Nawiedzenia NMP; w czw. - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek - św. Eugeniusza p; w sob. - Leszka. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.

3. Na „majowe” gromadzimy się w Sanktuarium codziennie o godz. 17.30 prosząc tą piękną śpiewaną Maryjną modlitwą zwłaszcza o to, aby nasze rodziny były Bogiem silne. Zakończenie majowych w najbliższą środę. Od czwartku nabożeństwa „czerwcowe” do Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. W I-szy piątek m-ca odwiedzimy z posługą sakramentalną obłożnie chorych a spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 17.30. Wieczorna Eucharystia z udziałem Straży Honorowej i potem spotkanie Bractwa w sali parafialnej.

5. Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik "Niedziela” będący dla katolików źródłem wiedzy oraz umocnieniem wiary.

6. W piątek otrzymaliśmy z Warszawy informację o ostatecznej decyzji likwidacji kolejnej placówki Sióstr Opatrzności Bożej, tym razem w Trzebiatowie (Nie pomogła w tej kwestii nawet interwencja ks. Arcybiskupa Metropolity). Decyzja dotycząca zamknięcia zdrowej, dobrze funkcjonującej wspólnoty zakonnej jest dla nas niezrozumiała. Mimo tego Siostrom Zakonnym podziękujemy za ich pracę w ostatni ich dzień pobytu u nas t.j. w najbliższą niedzielę 4 czerwca b.r. Jednocześnie już teraz ogłaszamy, że zatrudnimy w trybie pilnym osobę chętną do pracy w zakrystii oraz organistę, który zastąpi s. Marlenę.

7. Pracownikom Zarządu Dróg dziękujemy za wykoszenie trawy wokół Sanktuarium. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium - serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.

Ks. Prałat dr Andrzej Dowal


© 2023-01-31 08:41:56

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: