Strona główna /


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na 1 Niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2023 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, okres bezpośredniego przygotowania do Bożego Narodzenia i zarazem Nowy Rok Liturgiczny. Od jutra Roraty. Roraty w tygodniu o godz. 17.00. Na Roraty przychodzimy z lampionami oraz dobrymi uczynkami, które, wypisane na kartonowych sercach, wezmą udział w losowaniu figury Matki Bożej. Serca te udekorują na Święta najpiękniejszą choinkę przy żłóbku Pana Jezusa.

2. Dzisiaj po Sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic Różańca św. Róże Różańcowe w miesiącu grudniu modlą się o dobre przeżycie Adwentu, Rekolekcji Adwentowych i tym samym o owocne przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia.

3. Dzisiaj poświęcenie opłatków, które będzie można nabywać po Mszy św. w kiosku w kościele. Natomiast Wolontariusze „Caritas” rozprowadzają po Mszach św. świece Bożonarodzeniowe oraz „Torby Miłosierdzia”. Ministranci będą kwestować z siankiem na świąteczne stoły a zebrane ofiary przeznaczą na fundusz ministrancki.

4. Dzisiaj przypada św. Franciszka Ksawerego k; w pon. - św. Barbary dz.m; we wtorek - św. Sabiny i Krystyny; w środę - św. Mikołaja bp, dlatego po Roratach „Mikołaj” rozda grzecznym dzieciom słodkie upominki a rodzice pomagający „Mikołajowi” przyniosą podpisane paczki wcześniej do zakrystii; w czw, - św. Ambrożego bp.dK; w piątek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dlatego podczas Rorat zostaną poświęcone dzieciom komunijnym medaliki a dodatkowa Eucharystia w piątek o godz. 10.00; w sob. - św. Leokadii. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.

5. Nauki przedchrzcielne w czwartki a przedślubne w soboty. Oba spotkania w kancelarii o godz. 17.00.

6. Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik "Niedziela” będący dla katolików źródłem wiedzy oraz umocnieniem wiary.

7. Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium - serdeczne Bóg zapłać!, Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.

Ks. Prałat dr Andrzej Dowal


© 2023-09-24 18:56:57

 

projektowanie stron internetowych szczecin

tworzenie stron www strony internetowe szczecin
Strona główna Filie Wspólnoty Historia Wiadomości Kancelaria Galeria NabożeństwaProjekt i wykonanie: KOMPANIA TWÓRCZA
  Statystyka strony: